Jdi na obsah Jdi na menu
 


UBIKACE

Šneček potřebuje někde bydlet.To je jasné.Pro malého šnečka vám postačí i zavařovací sklenice,ale vypadá přinejmenším kýčovitě.V prodejnách se zvířecími potřeby se dá sehnat terárium nebo akvárium.Šikovnější si můžou koupit skla a akvárium slepit sami.

Když už máme akvárium potřebujeme podklad.Uvádí se různé druhy-písek,rašelina,kapadina,ale já používám pouze a jen kokosový substrát.Vydrží dlouho a je dostupný všem.Podklad se dává zhruba 2-5 centimetrový.

Šneček roste tak rychle,kolik dostává potravy a je jasné,že ubikace není nafukovací.Proto si rozmyslete kolik šnečků budete mít a v jak velkém akváriu.Když bude šnekovi ubikace malá,přestane růst.Pokud si hoto nevšimnete,může růst zastavit úplně.(Já mám pro své 2 šneky cca 50 litrové akvárium a jsou spokojení).

Důležité je rosení.Šnečci tímto pijí a většinou se budí k životu a hlavně se tím udržuje vlkho,které v oblasti,kde žijí je.(Rosení pro ně znamená déšť-tudíž i příděl potravy).Někteří šnečci se rádi koupou.Je vhodné jim dát misku s vodou(ne moc ať se šneček neutopí,je to suchozemský plž!),někdy tu vodu vypijí ale většinou zůstane čistá dokud ji nenajdou:D.Rosení ulit pomáhá i k růstu ulity.Ale nic se nesmí přehánět.Podklad má být vlhký-ne plavat.

Zbytek záleží na vás.Do akvária můžete "zasadit" pampelišky.Vypadá to hezky, ale vydrží jen hvilku, než ji šneček objeví.Ve svém akváriu mám rozbitý květináč, který jim slouží jako úkryt.Bohužel k jejich velikosti se tam vleze jen jeden šnek.Vkusně taky vypadají velké oblázky.

ÚDRŽBA

K údržbě potřebujete:

  • houbičku na nádobí
  • plochý štětec(stačí ten, se kterým se kreslí obrázky)
  • starší ručník
  • kyblík na rozdělání substrátu
  • vodu
  • lopatku

Šnečky vyndáte z ubikace(nebojte neutečou:D) a dáte je třeba do umyvadla.Jednou za měsíc nebo dva je důležité ubikaci umýt.To znamená:zbavit slizu,který šnečci produkují(odkazuji na velikost "šnečího domečku",větší nedá takovou práci,protože šnečci mají kde se plazit apod.).Nepoužíváme žádný čistící prostředek!

Lopatkou odstraníme všechen substrát,ale ještě nevyhodíme,může se nám hodit.Vodou a houbičkou opatrně umyjeme vnitřek ubikace.Vytřme dosucha ručníkem a začneme koukat na substrát.Jestli tam je nějaký dobrý(bez muších vajíček-vlhko je úplně přitahuje) můžeme jej znovu použít.Jednou za čas je třeba vyměnit substrát celý.Starý a nový substrát smícháme a vyplníme zase dno domečku.Poté omyjeme všechny výplně ubikace(kameny,úkryty,větve,.,.).Poté štetečkem opatrně přetřeme ulity šneků.A máme hotovo,terárium je zase čisté.

ŠNEČKY CHYTÁME TA KONEC NEBO PROSTŘEDEK ULITY NE Z ZAČÁTEK,KDE ŠNEČCI "ROSTOU"(VYTVÁŘÍ NOVOU ULITU).oD PODKLADU JE NERVEME,ALE JEMNĚ ODDĚLÁME.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Teplota

(Kačka, 25. 6. 2016 20:04)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká by měla být vhodná teplota terária, předem děkuji za odpověď. A ještě, jestli do 4l terária stačí dva šneci nebo klidně i víc?

odpověď

(administrátor, 13. 6. 2010 22:32)

Nejsou moc nároční na prostor, určitě se jich tam vleze i 20!:)

Kolik

(Kačka, 13. 6. 2010 18:53)

Kolik šnečků může být v 70-ti litrovém akváriu??
A když najdeme prázdnou šnečí ulitu může to být také jako zdroj vápníku místo sépiové kosti??
Díky předem za odpověď Kačka
P.S= tohle jsou snad nejužitečnější stránky na netu nikdo jinak o chovu šneků nepíše=(( Taková škoda=( Vy ste nejjj=))

Šneci

(Julča9, 25. 8. 2009 13:26)

Ahoj, prosím mám hodně otázek můžeš mi prosím napsat na e-mail

barunka197@seznam.cz

Díky ahoj!

odpověď

(administrátor, 12. 4. 2009 11:07)

Jojo pod vodou to taky jde, díky za komentář:)

ČLÁNEK

(Dendiska, 11. 4. 2009 22:20)

Další článek, který je moc super!
Jenom nemusíme je otírat štětečkem, stačí je umýt pod vlažnou vodou v umyvadle :-)

Denča - www.sneci-oaza.blog.cz

RE:

(administrátor, 2. 7. 2008 17:59)

Ahoj,to vážně nevím,ale myslím že by to mělo být v pohodě:)

Sneci a letadlo

(Toranoko, 26. 6. 2008 14:33)

Ahoj, chystam se na delsi sluzebku, nevite nekdo, jak je to se snekama a letadlem? Uvazuju o tom, ze bych si je vzala s sebou....
Prezijou vsechny ty zmeny tlaku apod?

odpověď

(administrátor, 22. 1. 2008 21:09)

To je možné.Nikde jsme nepsalal, že nejsou:)

snek

(mirek, 19. 1. 2008 12:25)

hm trak to mas blby ja sem vydel mimo zoo oblovku a dalsi sneky prodavat za 30kc taj jed do spektra a v pet centru maj hned nekolik oblovek atd.

odpověď

(administrátor, 11. 9. 2007 15:47)

Děkuji za pochvalu.
akvárium má rozměry cca 50x50x30.
Jiank malé šneky kterých má přibližně 230 mám ve velkém 200l akváriu a budu je prodávat na AquaTera v Ostravě.

Jak velké terárium

(Honza, 10. 9. 2007 22:03)

Dobrý den. Jaké rozměry má vaše 50 l terárium?
Jinak moc hezké a užitečné stránky!